Неділя жінок мироносиць
/ Resources / Reflections / Sermons / Неділя жінок мироносиць

Неділя жінок мироносиць

Христос Воскрес!

В сьогоднішню неділю, другу після Великодня, Православна Церква молитовно згадує жон – мироносиць і також Йосипа Аримафейського і Никодима – таємних учнів Христа, двох фарисеїв, які ховали Господа.

Сьогодні свято прославлення вірності. Тільки любов і тверда віра можуть зробити людину вірним до кінця, і навіть перемогти страх смерті. Так весь час в історії людства, любов і віра перемагають. Єдине що може змагатися зі смертю і перемогти її це любов та віра.

Легко бути вірним Господу у торжестві і радості, а от залишитись вірним Йому в день Його ганебної смерті це була справжня віра. Так і наша віра. Вона без вірності неможлива, тому що різні бувають обставини у нашому житті. Коли ми сумуєм, хворієм, страждаєм ось тоді коли ми збережем вірність Господу це і є справжня віра.

Сьогодні ми прославляємо усіх жінок тому що цей день благословенний для кожної жінки – християнки. Жінки – християнки служили і служать Господу завжди.

Хто примусив жон – мироносиць раніш світанку бігти до гробу Христового з миром щоб за юдейським звичаєм намастити його тіло, не зважаючи ні на страх, ні на темряву, ні на те що коло гробу варта, а на гробі великий камінь і печатка синедріону? До цього всього примусила цих жінок їх любов до Господа. Ось така була і є роль жіноцтва в історії християнства. Вірні Христу і його святій церкві були і матері, і дружини, і наречені, і монахині, і цариці, і юродиві, багаті і бідні – по різному могла і може служити жінка Церкві Христовій, бо вона покликана до служіння Божого через Матір Божу.

Ми чуємо милозвучні співи нашого жіноцтва в наших церковних хорах, ми бачимо щиру працю нашого жіноцтва у парафіяльному житті, в їхній благодійності, і це не сива давнина, а це нинішній день.

Як чудово що неділя жон – мироносиць у цьому році святкується саме у День Матері

Сьогодні ми вітаємо Вас усіх з Днем Матері - матерів, дружин, бабусь, сестер, хресних матерів, нехай Господь благословить Вас.

Будемо усі іти непохитно до правди, до світла, і волі, бо цим шляхом ішов Господь.

Христос Воскрес!   Воістину Воскрес!

о.Зіновій Жарський

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873